Nákupy pre seniorov a osoby v karanténe

Autor: mm | Dátum: 13.11.2020

Obec Kapušany zabezpečuje v spolupráci s Miestnym spolkom Slovenského červeného kríža nákupy pre seniorov, zdravotne znevýhodnených občanov, osoby v karanténe.

Nákupy sa realizujú pre:
- seniorov nad 70 rokov, ktorí žijú osamelo, majú zlý zdravotný stav a nemajú inú možnosť nákupu
- osoby so zdravotným znevýhodnením, ktoré žijú osamelo a nemajú inú možnosť nákupu
- osoby, ktoré sa nachádzajú v karanténe a nemajú inú možnosť zabezpečenia nákupu

Obsah nákupu:
- základné potraviny: chlieb, pečivo, mlieko, mliečne výrobky, trvanlivé potraviny, mäso, mäsové výrobky, zelenina, ovocie;
- základná drogéria a hygienické potreby;
- lieky: nákup, vyzdvihnutie cez e-recept.

Kontakt: +421 905 840 155, +421 918 670 547, +421 905 474 051, pre nahlásenie nákupu počas pracovných dní v čase 9:00 do 12:00 hod.

Objednávku je potrebné zadať najneskôr deň pred rozvozom, pre dodanie nákupov v pondelok objednať najneskôr v piatok. Rozvoz nákupov: pondelok, streda, piatok.
Donášku nákupov realizujú dobrovoľníci SČK, zamestnanci Denného centra, poverení zamestnanci obecného úradu. Osoby pri preberaní nákupu musia mať na tvári rúško a pripravenú hotovosť na úhradu nákupu.
Apelujeme na všetkých občanov, ktorí využijú ponúkané služby, aby v záujme predchádzania možného zneužitia tejto dobrej myšlienky samosprávy dôsledne dbali na preukázanie dobrovoľníka, príp. zamestnanca preukazom podpísaným starostkou obce.