Originálne cyklostojany vďaka Komunitnej nadácii Veľký Šariš

Autor: MM | Dátum: 30.07.2020

PODARILO SA!!!

8 originálnych stojanov na bicykle vyrobených vďaka podpore Komunitnej nadácie Veľký Šariš z 2 % 2019 stojí na svojich miestach.

Vďaka podpore Komunitnej nadácie Veľký Šariš vzniklo vďaka práci šikovných domácich majstrov 8 atypických stojanov na bicykle strategicky rozmiestnených po obci – pri obecnom úrade, predajniach potravín, materskej škole, kultúrnom dome, ale i pri vstupe do hradu. Ich dizajn je prispôsobený charakteru miesta, na ktorom plnia svoj účel. Napríklad pri obecnom úrade je stojan v tvare názvu obce Kapušany, pri materskej škole stonožka, pri predajniach potravín sú v tvare nákupného vozíka.

Veríme, že rodičia budú menej voziť detičky do školy a škôlky autom a využijú bicykle v peknom počasí. Aj na nákup, vybavovačky na úrade, na bohoslužby, či do kultúrneho domu na skúšku folklórneho súboru, zoberú bicykel bez obáv, že by ho im niekto počas návštevy týchto inštitúcií ukradol. Je to jeden z malých krokov pre podporu cyklodopravy v našej obci, no významný krok pre ochranu životného prostredia. Tieto stojany na bicykle sú zároveň predprípravou na formu komunitného zdieľania bicyklov, ktorú plánujeme realizovať v blízkom období a viac zatiaľ neprezradíme...