Povedz mi čo čítaš a ja ti poviem, kto si

Povedz mi čo čítaš a ja ti poviem, kto si.

Tento projekt podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia v sume 2000 €. Zámerom projektu bolo doplnenie knižničného fondu po zrealizovanej rekonštrukcii Obecnej knižnice.

Realizáciou projektu sa zakúpilo 153 ks knižných titulov z oblastí krásnej literatúry pre deti a mládež, náučnej literatúry pre deti a mládež, krásnej literatúry pre dospelých, náučnej literatúry pre dospelých, z toho 34 knižných titulov v hodnote 400 € podporených Fondom na podporu umenia.

Zároveň bolo uhradené predplatné 9 druhov obľúbených periodík: Mama a ja, Kamarát, Záhradkár, Fifík, Urob si sám, Zdravie, Záhrada Urob si sám, Pekný bývanie a predplatné časopisu GEO. Prieskum záujmu o knižné tituly bol realizovaný na sociálnej sieti obce a v priestoroch Obecnej knižnice medzi čitateľmi.

Zo zakúpených knižných titulov je k dispozícii výstava v priestoroch knižnice. Časť zo zakúpených knižných titulov bola vystavená na podujatí Indiánsky športový deň na jednom zo stanovíšť, na ktorom Indiánska babička čítala malým indiánskym bojovníkom knihy.

Ostatné naplánované podujatia vzhľadom na pandemické obmedzenia neboli v priestoroch knižnice realizované, ale veríme, že sa ich ešte podarí uskutočniť: Štvornožky medzi policami, zážitkové čítania Po škole, zapojenie sa do týždňa Slovenských knižníc, divadelné etudy, besedy s autormi a samozrejme obľúbené podujatie Deň ľudovej rozprávky.